„Důvodem pro bombardování má být to, že srbští předáci neudělali, co jsme jim řekli. Srbsko neprovedlo invazi do jiné země,“ kritizoval vládu Billa Clintona kongresmen Ron Paul v březnu roku 1999.
„Amerika nemá v Srbsku žádné bezpečnostní zájmy. Srbsko nás neohrozilo a nepoužilo síly proti žádnému americkému občanovi,“ uvedl suchou pravdu Paul na půdě Kongresu a zásah Američanů pod křídly NATO v Srbsku označil za protiústavní.
Srbové od bombardování roku 1999 možná nemají rádi Ameriku, ale minimálně jednoho Američana by rádi mít měli. Ron Paul se nyní uchází o republikánskou nominaci do prezidentských voleb. Ačkoliv ho průzkumy označují za republikána, který by měl největší šanci porazit v přímém souboji Baracka Obamu, jenž nebyl s to dodržet své předvolební sliby o stahování vojsk, a ačkoliv Paul vyhrál již několik vnitrorepblikánských orientačních voleb v několika státech, velká část médií ho označuje za nevolitelného, vysmívají se mu a ignorují ho.
Nastavte si české titulky!
[youtube RUHlxQwE9es]
České titulky nastavíte v dolní liště videa (šipka vpravo, na rozbalené nabídce šipka vlevo, Czech)
Proč? Protože říká, že by se měla bez výhrad dodržovat americká ústava a ne její dodatky, které ústavu změnily k nepoznání. Protože říká, že neustálé válčení a přítomnost amerických vojáků všude po světě je neudržitelné, drahé a ve skutečnosti nemůže nikdy přinést řešení situace v problematických oblastech. A taky říká, že stát má méně zasahovat do svobod lidí.
Ron Paul již v roce 2001 kritizoval státní podporu udělování hypoték nemajetným lidem. Ano, těch hypoték, které odstartovaly nejprve hypoteční, později finanční a ekonomickou krizi. Vedle „hezounů“ Ricka Perryho a Mitta Romenye šestasedmdesátiletý Ron Paul vyniká konzistencí svých názorů prezentovaných stejně již přes 30 let, velkým přehledem o světě a souvislostmi (to je pro mnoho Američanů problém), a opakovanými předpovědmi světových událostí včetně ekonomické krize či teroristického útoku na Spojené státy.